1. listopadu 2017

TurbulenceAutor: Whitney G. 

Originální název: Turbulence 

Nakladatelství: Baronet 

Vydání v ČR: 2017 

Počet stran: 440 

Žánr: romantika, erotika 


Oficiální anotace:
Po bolestném rozchodu s přítelem Gillian nemá zájem o vážný vztah, okouzlující Jake Weston však do jejího života vtrhne jako bouře a jedna vášnivá noc přeroste v množství nezávazných sexuálních schůzek na různých místech světa. On je zkušený pilot a ona začínající letuška – v aerolinkách s přísným zákazem vztahů mezi zaměstnanci. Oba mají svá tajemství a každý jiné problémy s rodinou. Neměli se zamilovat, jejich srdce měla zůstat v bezpečí, jejich skandální milostná aféra se jim však vymkla z rukou a je odsouzena k záhubě. Tohle je jejich bouřlivá láska plná vzestupů, pádů a otoček. Turbulence. 


Recenze:
Když jsem se pustila do Turbulence, neměla jsem žádná velká očekávání. Přece jen, anotace mě nijak zvlášť neupoutala. Ke koupi jsem se odhodlala v podstatě jen díky vysokému hodnocení na databázi knih a prostředí, kde se děj odehrává. Letadla, piloti, vzdálené destinace.... Však víte, koho by to nelákalo. 

"Nenaháním ženy, nikdy. Nikdy jsem neměl tu potřebu a teď s tím přece nezačnu." - Jake

Gillian, trochu zakřiknutá naivka, která věří na lásku na celý život, potká Jaka, psychicky odměřeného arogantního asociála s velkým A. Přestože si po první společné noci oba myslí, že už se nikdy neuvidí, osud je svede opět dohromady a jelikož je mezi nimi nepopiratelně silná vzájemná přitažlivost, rozhodnou se udržovat spolu poměr. Navzdory pravidlům letecké společnosti a v případě Gillian i navzdory vlastnímu rozumu. A samozřejmě by příběh nebyl kompletní bez nějakých těch rodinných dramat. 

"Budeme spolu sdílet těla, ne svoje životy." - Jake

Jake a Gillian se vvyprávění nepravidelně střídají a pro oživení se místy objevují i Gilianiny blogové zápisky.  Dějová linka je jedno velké prvoplánové klišé bez špetky originality.  Náhodné seznámení, zakázaný milostný vztah a spousta raněných citů.  Zkrátka nic nového pod sluncem.  Nepomůže tomu ani neobvyklé prostředí prestižních aerolinek.  Pomyslnou poslední kapkou jsou postavy.  Neustále brečící Gillian působí jako druhá Anastasia z 50 odstínů.  Víc naivní snaž už být nemohla.  Jake není o nic lepšíJeho panovačnost a záchvaty vzteku neměly konce.  Jako jediný světlý bod vidím zvrat v závěru příběhu. 

"Ty jsi anomálie." - Jake

Pokud hledáte smysluplnou romantiku, Turbulence od Whitney G. nebude to pravé. Nedokážu říct, co přesně mi na knížce tolik nesedlo. Snad povrchní vykreslení postav, které ve mně nedokázaly probudit ani zrnko emocíVěřím, že si tahle novodobá pohádka najde své fanoušky. Pro mě to ale bohužel bylo jedno velké zklamání. 


Hodnocení:

Mohlo by vás zajímat:

                          
             Hrdina                                  Vášnivý lhář                        Dobrý v posteli


Žádné komentáře:

Okomentovat